Le beau mois de mars de Gaelle Solal!
Als dochter van muziekminnende ouders ontdekte Gaëlle Solal op vijfjarige leeftijd de klassieke gitaar en schreef zich het jaar daarop in aan het Conservatorium van Marseille. Op slechts zestienjarige leeftijd ging ze naar het Conservatoire National Supérieur de Musique in Parijs. Na drie jaar studeerde ze af aan het CNSM met de unaniem toegekende Eerste Prijs voor gitaar en het Diplôme de Formation Supérieure met de hoogste onderscheiding. In 1998 werd ze de eerste Franse vrouw die een van de meest prestigieuze klassieke gitaarwedstrijden won, de Alessandria Competition. Ze is ere-laureaat van talrijke stichtingen en heeft twaalf prijzen gewonnen in nationale en internationale wedstrijden.
In het begin van de jaren 2000 verhuisde Gaëlle Solal naar Andalusië, waar ze een aanstelling kreeg als docent aan de Hogere Conservatoria van Córdoba en later Sevilla. Tijdens deze zeven jaar als docent bleef ze zelf ook leren en volgde ze masterclasses over de hele wereld. In 2006, na tien jaar bij het Astor Duo, hervatte Gaëlle haar solocarrière. Al snel won ze de tweede prijs bij de Guitar Foundation of America-wedstrijd en trad ze op in prestigieuze zalen en op festivals in meer dan vijfenveertig landen.
In 2009 betekende een onverwachte reis naar Brazilië een nieuw keerpunt in haar carrière. Bij haar terugkeer gaf Gaëlle het lesgeven op om zich volledig te kunnen wijden aan haar grote liefde voor het podium. Ze hecht meer aan vrijheid dan aan dogma's en initieert eclectische projecten op het gebied van soloprestaties, kamermuziek en multidisciplinaire samenwerkingen. Ze is zeer betrokken en ondersteunend en pleit voor de zichtbaarheid van vrouwen in de gitaarwereld via de vereniging Guitar'Elles, die ze heeft opgericht.
Ze woont sinds 2011 in Brussel. In 2020 werd haar album Tuhu (Eudora Records) unaniem geprezen door zowel critici als publiek. Ze heeft onlangs een contract getekend bij Fuga Libera / Outhere. Haar nieuwe orkestrale album, RIO, komt uit in het voorjaar van 2026.
Gaëlle speelt op een Rondine-gitaar van Walter Verreydt en Martina Gozzini. Ze is artiest bij Savarez, AER en Guitarlift en krijgt steun van Wallonie-Bruxelles International voor haar tournees.
Maart 2026