Arts-Scène Diffusion

L'Achéron

MUSIQUE ANCIENNE

Photo Jean-Baptiste Millot
Photo Myre
Photo Jean-Baptiste Millot
photo Marco Strullu
Photo l'Oeil de Paco
Photo Leslie Artamonow
Photo l'Oeil de Paco
photo Maïlis Snoeck
photo Eric Larrayadieu
Photo Jean-Baptiste Millot
Photo l'Oeil de Paco
WieBa Photography
Photo Philippe- Anessaut
Photo Jean-Baptiste Millot
Photo Jean-Baptiste Millot
Photo Jean-Baptiste Millot
L'Achéron
photo Caroline Lequeux
Photo Myre
Photo Leslie Artamonow
Photo Leslie Artamonow
Photo Jean-Baptiste Millot
Photo Leslie Artamonow

François Joubert-Caillet Viole de gambe

 

François Joubert-Caillet is nu een leidende figuur op de viola da gamba. Hij treedt in de voetsporen van de pioniers van de oude muziek door vergeten schoonheden aan het licht te brengen, maar ook door de grenzen tussen verschillende soorten muziek te doorbreken met interdisciplinaire projecten (traditionele, hedendaagse, computerondersteunde muziek, improvisatie, hedendaagse dans, enz.) 

Na zijn studies blokfluit, piano en contrabas studeerde hij viola da gamba bij Paolo Pandolfo aan de Schola Cantorum Basiliensis en improvisatie bij Rudolf Lütz. Hij won de 1e Prijs en de Publieksprijs op de Brugge International Chamber Music Competition, trad op met verschillende ensembles en maakte opnames voor de labels Ricercar, Harmonia Mundi, Ambronay, K617, ZigZag Territoires, Arcana, Winter&Winter, Aparté, Glossa, Sony en Naïve.

Sinds 2009 heeft hij L'Achéron meegenomen naar enkele van de grootste concertzalen van Europa en heeft hij een aantal opnames gemaakt, waaronder de complete opname van zijn Pièces de Viole de Marin Marais (5 boeken/compendia, ongeveer 600 stukken, een twintigtal cd's) en Le Nymphe di Rheno in duet met Weiland Kuijken, die Diapasons d'Or, Chocs de Classica en Echo Klassik prijzen hebben gewonnen.

Na les te hebben gegeven aan de Conservatoria van Bern, Nancy en Luxemburg, werd hij benoemd tot Professor viola da gamba aan de Schola Cantorum Basiliensis.

François Joubert-Caillet richtte in 2021 ook Albus Fair Editions op, een onafhankelijke, fair trade en eco-verantwoorde uitgeverij. Hij publiceerde een eerste opus van eigen werken voor viola da gamba en elektronische muziek, Isola.

Zijn meest recente publicatie is Pièces de Viole de Sainte-Colombe le fils, uitgegeven door Ricercar-Outhere.

December 2024

ACTUALITÉ

Sur les ondes!

François Joubert-Caillet est l’invité de la matinale de France Musique le mercredi 24 décembre ! Au micro de Jean-Baptiste Urbain, il…

Lire la suite

François Joubert-Caillet est l’invité de la matinale de France Musique le mercredi 24 décembre !

Au micro de Jean-Baptiste Urbain, il évoquera le coffret de l’intégrale Marin Marais, le futur CD Soleils de septembre qui sortira en mai prochain et son tout nouveau poste à Bâle.

Photo Jean-Baptiste-Millot


Ce site utilise des cookies. En poursuivant votre navigation sur ce site, vous acceptez l'utilisation de cookies.